Sprzątanie ekologiczne

XXI wiek, wiekiem alergii.

Szacuje się, że obecnie na różne postacie alergii choruje 10-30% populacji i liczba ta ulega zwiększeniu z roku na rok. Z ostatnich badań wynika, że alergikiem jest co trzeci mieszkaniec Warszawy. Już troje z dziesięciu noworodków jest alergikami, a prognozy są zatrważające - około połowy XXI wieku każdy z noworodków będzie alergikiem. Niewielu osób zdaje sobie sprawę, że wszechobecna w naszych domach i miejscach pracy chemia powoduje alergizowanie i zatrucie. Wdychamy zapach zielonych jabłuszek i morskiej bryzy, a w rzeczywistości w małych stężeniach ostrych garbników czy różnych innych syntetycznych, nieobojętnych dla naszego zdrowia środków. Wypijamy codziennie kilka szklanek kawy i herbaty, w każdej rozpuszczając resztki płynu do mycia naczyń!

Gdyby bowiem wszyscy wiedzieli, że do dokładnego usunięcia detergentu z jednej mytej właśnie szklanki potrzeba ok.10 litrów wody, dawno by tej wody w Polsce zabrakło!

Czystość bez środków chemicznych?

Sprzątanie czystą wodą

Czy środki chemiczne pozostawiają powierzchnie naprawdę czyste? Skąd biorą się smugi na oknach prawie zaraz po umyciu? Dzięki nachalnej reklamie wciąż powszechna jest opinia, że bez środków chemicznych nie da się utrzymać czystości w firmie, domu czy samochodzie. Otóż jest inaczej! Trudno w to uwierzyć, ale do sprzątania można używać tylko wody!

Proponowane przez nas rozwiązania pozwalają usuwać uciążliwe, często bardzo tłuste zabrudzenia bez udziału środków chemicznych nawet w... zimnej wodzie! Nawet w tak trudnych warunkach skuteczność czyszczenia mikrobiologicznego dla powierzchni zainfekowanych bakteriami oraz grzybami jest wyraźnie większa, niż w przypadku metod tradycyjnych z użyciem detergentów. Potwierdzają to badania laboratoryjne.

Technika czyszczenia RAYPATH.

RAYPATH

Oparta na nowych technologiach włókienniczych umożliwia usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń.

  1. OCHRONA ŚRODOWISKA: nie zatruwamy detergentami rzek i jezior.
  2. OCHRONA ZDROWIA: nie wdychamy i nie zjadamy substancji chemicznych.
  3. OSZCZĘDNOŚĆ CZASU: sprzątamy znacznie szybciej i skuteczniej niż dotychczas.
  4. OSZCZĘDNOŚĆ WODY: nie trzeba spłukiwać detergentów.
  5. OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY: nie kupujemy żadnych chemicznych środków czyszczących.

Nasze rozwiązania posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny i możliwe są do szerokiego stosowania w gospodarstwach domowych, instytucjach oraz podmiotach wdrażających (stosujących) system sanitarny HACCP.